Vrh – „A“

1.10.2023

Všechna štěňátka z vrhu-A již jsou několik dní v nových domovech a já děkuji majitelům za první fotky.

Hnědá holčička Alora Vergilius
Červená holčička Argel Vergilius
Fialový kluk Aldwin Vergilius
Modrý kluk Aladar Vergilius
Šedá holčička Arletta Vergilius
Žlutá holčička Alina Vergilius

24.9.2023

Tak nám tady zbývá poslední devítitýdení kluk, který hledá nový domov. Mazlit se a provádět lumpárny umí sám od sebe a když jej dostane do rukou zkušená handlerka, tak se dokáže i zastavit a pěkně zapózovat.

Zelený kluk Argos Vergilius (v novém domově):

12.9.2023

Další týden je za námi, naši chlupáči už mají sedm týdnů. Z chlupatých nemotorných kuliček se stali plnohodnotní pejskové. Jako výběh mají polovinu zahrady, tak se jejich povahy projevují naplno a je vidět, že jim pohyb náramně svědčí. Už teď je na první pohled patrné, že budou mít krásné dlouhé zlatavé kožíšky a obrovský elán do života. Moc je baví zkoumat nová zákoutí zahrady, zvětšují svůj akční rádius a jejich hry jsou zábavnější, delší a rafinovanější. Každý krok a skok je jistější a pevnější. Do honiček zapojili nové prvky jako číhání, přepadávání ze zálohy, skoky přes překážky. Občas je sice zradí fyzika, se kterou ještě nejsou docela kámoši, takže stačí v dráze spadlé jablíčko, kamínek, větvička a běh se mění v sérii kotrmelců. Ale to nevadí, jízda pokračuje!

Tak a tohle jsme tedy my, štěňátka! Všichni máme kolem šesti kil!!! Jsme třikrát odčervení a v pátek jsme byli na čipování a očkování. Paní doktorka nám prohlídla očka, ouška, tlamičky a poslechla srdíčka. Prohmatala kožíšky a bříška, klukům zkontrolovala kuličky. Prý jsme krásná, zdravá štěňátka. A že jsme někteří trochu ušmudlaní? Právě jsme byli vyrušeni při budování nory. Aspoň je vidět, že pocházíme z pracovní linie.

Dovolíme představit naši aktuální partu:

Fialový kluk Aldwin Vergilius (v novém domově):

jsem velký kliďas, pohodář a myslitel. Nejraději vše důstojně sleduji zpovzdálí. Občas se sice nechám zlákat na hoňku, ale jen proto, aby tlapičky nezahálely. Rvačky a pošťuchování moc nebaví, ale zkoumám se zájmem vše nové. Mám smetanově zlatý kožíšek, který je o chlup světlejší, než mají ostatní, proto mě panička vždycky neomylně pozná a protože ví, že se moc rád mazlím, jsem vždy první v jejím náručí.

Aldwin je prý jeden z elfských názvů vrby. Panička také našla, že se tak jmenoval nějaký staroanglický biskup, snad i sportovec, našla dokonce i sportovní oblečení. Fajn, může být, jen si mě nepleťte s nahatým morčetem!!! To je baldwin!

Zelený kluk Argos Vergilius (zadaný):

mě tuze baví akce. S červenou ségrou je nejvíc legrace, oba jsme tlapkou společnou a nerozlučnou strůjci kdejaké lumpárny, věčně se honíme, pošťuchujeme a hrajeme na přetahovanou, přetlačovanou a rádi si poměřujeme tlamičky. Jak nám panička zvětšila zahradu, je pořád co objevovat, třeba ti hrůzostrašní a šíleně velicí syčící opeřenci za plotem! Musel jsem je vyštěkat! Prý husy! No jenom aby! Takové obludy! Baví mě neustálá akce a moc rád bych byl i do budoucna hodně aktivní.

Argos je od antiky slavné řecké město, jmenovali se tak stooký pastýř a Odysseův pes. A také se tak jmenoval úplně první pes mojí chovatelky.

Modrý kluk Aladar Vergilius (v novém domově):

na první mazlící akci jsem zjistil, že ti noví dvounožci jsou naprosto super, tak jsem se snažil chovat vzorně. Sice mi to moc nešlo, ale to nevadí. Nepokazím žádnou legraci, všechno mě zajímá a musím prozkoumat kdejakou novinku. Ovšem ne tak hrrr, jako někteří sourozenci! Jen o chlup rozvážněji. Hrozně rád se mazlím, takže jak se někdo objeví na zahradě, jsem mezi prvními, kdo se přižene pro dobrotu nebo pomazlení!

Jestli si pamatujete kreslený seriál o rodině Smolíkových, tak Ládínek se v originále jmenuje Aladar, je to super kluk, co nikdy nic nevzdává a se vším si poradí.

Žlutá holčička Alina Vergilius (v novém domově):

já se narodila jako první. Možná proto, že jsem na světě nejdéle, koukám na dění kolem sebe s přehledem a kapku důstojněji, než většina ostatních. Ale zase ne o moc, většinou se nechám vyprovokovat k hrátkám a bitkám, i když mě to lumpačení moc nebaví a mám ráda svůj klid, rozhodně nikdy nezůstávám pozadu!!! Pravděpodobně nebudu takové éro jako ostatní, ale svůj štěněcí život si dovedu užívat! Jak se objeví miska s vodou, běžím do ní hned namočit tlapičky a čumáček, to je moje, voda bude kámoš!!! Byli se tu podívat nějací neznámí dvounožci, ale jak uměla panička mazlit! To bych si nechala líbit! Tak jsem se jim věnovala a prý jsem se jim moc a moc líbila!

Alina je jméno několika slavných fantasy hrdinek, například Alina Starková ze seriálu Světlo a stíny, griša – po našem čarodějka, bojovnice se zlem, co uměla přivolávat světlo a zahánět temnotu.

Šedá holčička Arletta Vergilius (v novém domově):

já budu mít krásně zlatý kožíšek, stejně jako moje hnědá ségra. Ale já víc baštím, tak jsem pořádný pořez! Moc mě zajímají všechny kouty zahrady, jsem hodně aktivní a bude se mnou kopec srandy! Musela jsem jako první prozkoumat a vyzkoušet všechny hračky, které máme. Ale bacha! Všechno podezřelé se musí hlásit, hlavně když se mi něco opravdu nezdá, spustím poplach jako první. Když jsem se narodila, nadechla jsem se v nesprávný okamžik a panička hodinu bojovala o můj život! Ale jsem tady, v plné síle a kráse! Hrozně mě baví nosit hračky po zahradě, ale jak je takové horko, zalezu si někam do stínu a pospávám.

Arletta je jméno po zakladatelce chovatelské stanice z Kolbyho vršku, odkud pochází moje mamka Grace.

Hnědá holčička Alora Vergilius (v novém domově):

já budu mít taky krásně zlatý kožíšek! Prý se to pozná nejen podle kožichu na těle, ale především podle tlapiček a oušek! Jsem sice nejmenší, ale to neznamená, že budu stát stranou! Beze mě se neobejde žádná lumpárna nebo nájezd na dvounožce, kteří se odváží k nám do ohrádky na verandě nebo na zahradě! A mazlit, hladit, mazlit! Na bříšku, zádech, na hřbetě! A zase oběhnout strom! Musím všechno vidět, prozkoumat nebo ochutnat. Hrozně moc mě baví se po akci vyvalit na bříško nebo záda na trávu na chrupíček! Panička se mi směje, že vypadám jako předložka u televize! No co, my štěňátka nemáme vyvinuté klouby tak ležíme jako placičky! Prostě to tak je!

Alora je jméno, které vychází částečně z italštiny, znamená rychlost, svižnost. Tak snad taková budu!

Červená holčička Argel Vergilius (v novém domově):

já byla první venku z ohrádky! Musím být všude první a už se mi několikrát stalo, že jsem se páníčkovi prosmýkla jako duch z ohrádky a on se pak nemohl dopočítat štěňat. Já zatím prozkoumávala dům!. A snažím se být také první na mazlení. Se zájmem jsem sledovala bažanty a křepelky, co má panička ve voliéře, ale pak jsem objevila i další výběh s dalšími opeřenci. Já je jen sleduji, to akorát brácha se jich lekl, tak je vyštěkal! Mě baví je pozorovat! Rozhodně nemám v plánu se někde válet na kanapi, ale běhat, zkoumat, pracovat! Je mi jedno jak, ale hlavně, že bude akce!!! Stačí mazlení, dlouhé procházky, mazlení, výlety, jen aby nebyla nuda!

Argel je přezdívka dcery mé chovatelky, je jako já – aktivní, má ráda lidi, nesmí se nudit a zastává stejné názory jako já: každý den se nauč něco nového, pracuj, hraj si a dávej radost kolem, ale jen těm, kteří o to stojí a zaslouží si to. Je to štěně, které zůstává doma. Jen bohužel už nemáme místo.

5.9.2023

Naši mimísci mají už šest týdnů. Z malých chlupatých nemotorných kuliček se stávají plnohodnotní pejskové a také se začínají naplno projevovat jejich povahy. Už teď je na první pohled patrné, že budou mít krásné dlouhé zlatavé kožíšky a obrovský elán do života. Už to nejsou tvorečkové, které nejvíc zajímá mámino mlíčko, ale se zájmem sledují vše kolem a největší radost mají, když mohou lumpačit na zahradě, ideálně za přítomnosti nějakého dvounožce, kterého mohou tahat za nohavice, tkaničky od bot a nebo se mu velice rafinovaně plést pod nohy a vyžádat si tak zvýšenou pozornost.

Tak a tohle jsme tedy my, štěňátka! Všichni máme kolem pěti kil!!! Jsme třikrát odčervení a v pátek jedeme na očkování a čipování.

Dovolíme si vám představit naši partu:

Fialový kluk:

jsem velký kliďas, pohodář a myslitel. Nejraději vše důstojně sleduji zpovzdálí. Mí sourozenci jsou občas pěkní magoři, jak se perou a pošťuchují. To mě tak moc nebaví, ale zkoumám se zájmem vše nové. Mám smetanově zlatý kožíšek, který je o chlup světlejší, než mají ostatní, proto mě panička vždycky neomylně pozná a protože ví, že se moc rád mazlím, jsem vždy první v jejím náručí.

Zelený kluk:

mě tuze baví akce. S čevenou ségrou je nejvíc legrace, oba jsme tlapkou společnou a nerozlučnou strůjci kdejaké lumpárny, věčně se honíme, pošťuchujeme a hrajeme na přetahovanou, přetlačovanou a rádi si poměřujeme tlamičky. Zatím jsme na tom stejně, ale když budu baštit jako doposud, určitě ji přeperu! Baví mě neustálá akce a moc rád bych byl i do budoucna hodně aktivní.

Modrý kluk:

na první mazlící akci jsem zjistil, že ti noví dvounožci jsou naprosto super, tak jsem se snažil chovat vzorně. Sice mi to moc nešlo, ale to nevadí. Nepokazím žádnou legraci, všechno mě zajímá a musím prozkoumat kdejakou novinku. Ovšem ne tak hrrr, jako zelený brácha! Jen o chlup rozvážněji. Hrozně rád se mazlím, hraji přetahovanou a zakusuji nebezpečné plyšáky. Těch nám panička naházela do ohrádky hromadu, tak mám co dělat!!!

Žlutá holčička:

já se narodila jako první. Možná proto, že jsem na světě nejdéle, koukám na dění kolem sebe s přehledem a kapku důstojněji, než většina ostatních. Ale zase ne o moc, většinou se nechám vyprovokovat k hrátkám a bitkám, i když mě to lumpačení moc nebaví a mám ráda svůj klid, rozhodně nikdy nezůstávám pozadu!!! Pravděpodobně nebudu takové éro jako ostatní, ale svůj štěněcí život si dovedu užívat!

Šedá holčička:

já budu mít krásně zlatý kožíšek, stejně jako moje hnědá ségra. Ale já víc baštím, tak jsem pořádný pořez! Moc mě zajímají všechny kouty zahrady, jsem hodně aktivní a bude se mnou kopec srandy! Musela jsem jako první prozkoumat a vyzkoušet všechny hračky, které máme. Ale bacha! Všechno podezřelé se musí hlásit, hlavně když se mi něco opravdu nezdá, spustím poplach jako první. Když jsem se narodila, nadechla jsem se v nesprávný okamžik a panička hodinu bojovala o můj život! Ale jsem tady, v plné síle a kráse!

Hnědá holčička:

já budu mít taky krásně zlatý kožíšek! Prý se to pozná nejen podle kožichu na těle, ale především podle tlapiček a oušek! Jsem sice nejmenší, ale to neznamená, že budu stát stranou! Beze mě se neobejde žádná lumpárna nebo nájezd na dvounožce, kteří se odváží k nám do ohrádky na verandě nebo na zahradě! Musím všechno vidět, prozkoumat nebo ochutnat. Ze stromu se k nám zakoulelo jablíčko, to byla dobrota!!! Panička z toho moc radost neměla, prý bylo hnusné a kyselé. Se mi nezdálo…

Červená holčička:

já byla první venku z ohrádky! Nebojím se jako vy ostatní srabíci! Jsem taková malá dračice! Všechno musím prozkoumat jako první a dokonce jsem se zájmem sledovala bažanty a křepelky, co má panička ve voliéře. To by byla hoňka!!! Rozhodně nemám v plánu se někde válet na kanapi, ale běhat, zkoumat, pracovat! Je mi jedno jak, ale hlavně, že bude akce!!!

1.8.2023

Týna se přišla podívat
Ranní kontrola

30.7.2023

Žlutá
Modrý
Zelený
Šedá
Fialový
Červená
Hnědá

29.7.2023

Po snídani a vyvenčení nastává další směna
Dizi přišel na návštěvu

28.7.2023

Sajeme a sajeme…

24.7.2023

Zkuste přeorganizovat pytel blech
Povedlo se
Když je máma na kontrole na veterině, hlídá nás medvěd

23.7.2023

První
Pokračujeme

Vrh-„A“ je tady. 23.7.23 v noci Grace přivedla na svět sedm štěňátek, tři pejsky a čtyři fenečky. Zodpovědně je krmí a usilovně opečovává.