ZPR Čertovo Břemeno (17.08.2014)

Už v předchozím roce se nám tato akce líbila, tak jsme si ji chtěli zopakovat a taky se pokusit o zlepšení výsledku z loňska. Blekýs šel tehdy v samých 4, ale na poslední disciplíně – čtverci, se mu nelíbili králíci, kteří byli po celodenním vedru a používání značně opotřebovaní, a dostal za svůj výkon po zásluze 1, a tím pádem skončil ve třetí ceně.

Na Blekýsově letošním víkendovém výkonu bylo poznat, že jsme spolu od června necvičili a že mu chyběla koordinace s vůdcem (se mnou) a disciplíny, kde byla spolupráce nutná, kazil jednu za druhou – handling, vodění a své nesoustředění završil spravedlivou 2 z markingu. Zase na druhou stranu všechny práce, kde byl potřebný nos a samostatný úsudek, zvládl naprosto bravurně a bez chybičky. Mou velkou pochvalu získal za čtverec, oba králíky donesl v nádherném čase 1:44, podobně si vedl i na vlečkách a dohledávce kachny. Trochu mě mrzelo, že jsem neměla čas s Blekýsem před zkouškami řádně pocvičit, ale i tak jsem byla celkově spokojená. Tedy až na jeho „momentální selektivní hluchotu na handlingu“, spravedlivou 1 z poslušnosti a ovladatelnosti pak musel opravit na 3 bezchybným výkonem jinde.

Letošní ZPR Čertovo Břemeno se mi líbilo dokonce víc jak v loňském roce, i počasí bylo příjemnější. Terény byly prakticky stejné, obtížné a opravdu přiměřené vyšším zkouškám. Rozhodčí posuzovali přísně a korektně. Kladně oceňuji i přístup rozhodčích, hlavně na vodních pracích, některým vůdcům ve volném čase po skončení disciplín poskytli i velmi erudovanou konzultaci, jak doladit některé nedostatky.

Celkem bylo přihlášeno 24 psů, ke zkouškám dorazilo 22. Bohužel 10 jich neuspělo, většinou odstoupili, sedm psů došlo v 1. ceně, jediný Blekýs v 2. A čtyři psi byli za svůj výkon ohodnocení 3. cenou. O tom, jak byly zkoušky náročné, hovoří i fakt, že pouze jediný pes došel na plný počet bodů, tímto velmi blahopřeji MVDr. Libušce Štorkové k nádhernému výkonu a zaslouženému vítězství.

Další gratulace patří Kamile Raiskubové za nádherné druhé místo s Annie. Ziskem titulu CACT na vyšších zkouškách splnili podmínky pro udělení titulu Šampion práce ČR.

Tyto zkoušky patří k tomu nejlepšímu, co jsme v letošním roce absolvovali. Pokud budeme mít čas a příležitost, velmi rádi přijedeme příští rok opět.

Jolana