Všestranky v Třeboni (29.10.2017)

O posledním říjnovém víkendu jsme se s Edou zúčastnili klubových všestranných zkoušek retrieverů v Třeboni. Už předpovědi rosničkářů slibovaly, že to bude stát za to, ale skutečnost překonala očekávání. V sobotu protivné, vlezlé podzimní počasí se v neděli povýšilo na vichřici s deštěm, která lámala a vyvracela stromy.

Na sobotu jsme si vylosovali dopoledne „malý les“ a odpoledne barvy. Čtverec za dvě a půl minuty a čtverka, srstnatá vlečka taky za čtyři. Při odložení na Edu přišel nějaký břichabol a potřeboval se protáhnout, takže zaslouženě „mírně neklidný, tři“. Odpoledne šoulačka i barva za čtyři. Také všechny pomocné známky byly čtverky. A protože i poslední disciplína klid na stanovišti byla bez závad postupovali jsme do nedělního pokračování jako jedni ze sedmi v první ceně.

V neděli jsme začali naváděním na dva kusy na poli ve čtverkách. Pak následovala nejrychlejší dohledávka dvou kusů. Eda je korektně přinesl a předal asi za minutu, jenže oba najednou a nová úprava řádů to místo osmičkou hodnotí nulou. A bylo hotovo, mohli jsme jet domů.

V závěru musím pogratulovat všem, co to i v tomto počasí došli.