Eda bude potřetí otcem (11.01.2017)

Koncem roku přijela za Edou další, v pořadí třetí fletí slečna. A výsledek? Kolem 10.2. 2017 by měla přijít na svět fletí štěňátka. Eda se pochlapil, ultrazvuk říká 8+. Matkou bude Derry (Cinderella Tercius). Bližší informace budou na stránkách chovné stanice Tercius.

dsc_0064.jpgPrvní Edovi potomci přišli na svět v březnu 2015, matkou byla Contia Tercius. Jeden z Edových prvních potomků Toník bydlí kousek od nás, s taťkou si náramně rozumí. Toník se nejvíce věnuje své dvounohé smečce, má sice loveckou upotřebitelnost, ale je z něj především asistenční pes. Osobně jsem viděla poprvé, aby pes zvedl upadlou desetikorunu a podal ji do ruky. Dalším potomkem, o kterém máme zprávy, je fenka Gelgeis, která má také loveckou upotřebitelnost, kterou si ověřuje v praxi v bažantnici a na honech. Dva potomci jsou v Rakousku, kde dělají radost svým páníčkům doma i pracovně.

brooklyn.jpgŠtěňata z druhého Edova vrhu přišla na svět na Slovensku v červnu 2016, matkou je Brooklyn Lady Black Avatar. Z vrhu jsou černí i hnědí potomci. Fifty Cent Black Avatar má za sebou první úspěchy na výstavách a vypadá to, že o něm ještě uslyšíme. Více informací najdete na stránkách chovné stanice Black Avatar.

Eda je sice postavou viking, ale je pracovně vysoce spolehlivý a ovladatelný, povahově velmi příjemný a empatický. Ke štěňatům se chová nejprve důstojně, ale rychle se nechá zlákat ke hrátkám a lumpárnám. Takhle probíhala návštěva Toníka u nás:

img_3029.jpg
Jé, taťka jde!
img_3018.jpg
…přidám se k němu…
img_3019.jpg
…hele, něco letí…
img_3020.jpg
…á, tohle byla jen kočička, ta nestojí za námahu…
img_3021.jpg
…taťko, hrátky jsou lepší… jdeme na to!
img_3050.jpg
img_3026.jpg
img_3076.jpg
…to byla dřina…