ANKA CUP 2016 + Klubová výstava Humpolec (07.05.2017)

Tak máme za sebou klubovou výstavu retrieverů v Humpolci a vyhlášení soutěže ANKA CUP 2016, kde náš Eda získal titul Pracovní pes roku.

Slavnostní předávání cenMáme velkou radost, že Eda pokračuje v pracovní kariéře, kterou tak úspěšně zahájil Blekýs, ten získal titul Pracovní pes roku třikrát po sobě v letech 2012, 2013 a 2014. Eda na jeho úspěchy navázal vítězstvím v roce 2015, takže s ročníkem 2016 máme doma pět vítězství v řadě.

I šampioni se umí tvářit jako dementi...Eda se v loňském roce velice snažil a oprávněně obhájil loňský titul Nejlepší pracovní pes FCR s výrazně nejvyšším počtem bodů i mezi všemi ostatními retrievery. Bohužel mu o pár bodíků utekl Dual purpose, kde byl druhý a v hodnocení Retriever roku třetí. Při pohledu na statistiku, získal Eda na výstavách 4x CAC a 3x res CACIB, což je vzhledem k jeho názoru na výstavy obdivuhodný úspěch.

Vítězný skokZkoušky byly daleko zajímavější. I když se někdy fatálně nedařilo, myslím tím letecký den na všestrankách v Týně nad Vltavou, získal na KZVP 2x CACT a zároveň vítěze zkoušek, 1x res. CACT a jednou byl ve druhé ceně, na KPZ vybojoval 3x CACT při jednom celkovém vítězství a na KLZ 1x CACT. Na vyšších zkouškách ZPR 1x CACT s vítězem zkoušek a jednou byla druhá cena, MKVZPR došel ve druhé ceně, stejně se mu nedařilo na MSR, kde dopadl stejně.

Co se týká vlastní výstavy, už to taková sláva nebyla. Ani ne kvůli pořadí, konkurence byla velká, ale některé části posudků byly zvláštní.

Klubové výstavy posuzují zahraniční rozhodčí. V sobotu jsme měli smůlu na paní Becky Johnson z Anglie, které se čeští psi moc nelíbili. Posuzovala opravdu hodně přísně. Základní známkou bylo VD, když se nááááhodou rozhodla pro V, tak podle nějakého prapodivného klíče. Nejvíc nás v Edově posudku pobavilo, že má horší přední úhlení, málo klenutá žebra a malé předhrudí. Přitom má Eda hrudník impozantní jak španělská galeona. U Diziho se jí nelíbilo světlejší oko (kluk nese hnědý gen). Takže oba VD. Nedělní posudky byly celkem pěkné, ale na umístění se to neprojevilo, takže zase nic moc. Posuzoval nás italský rozhodčí Sergio Scarpellini, kterému se moc nelíbili velcí psi, takže měl Eda vymalováno, sice V, ale bylo tam to ale. Posudek krásný, až na to, že je veliký. Dizi je dokonce větší, ale díky tomu, že má o osm kilo méně a kratší hebkou srst, vypadá hodně elegantně a drobněji. Jedinou věc, kterou mu rozhodčí vytknul a asi i patřičně penalizoval bylo, že má málo zkušeností v kruhu. Chlapeček v něm totiž trdloval a ošíval se jako by ho blechy žraly. Ale na první dospělou výstavu je V docela fajn. Počasí nám přes slibovaný déšť docela vydrželo, mokro bylo jen na zemi a ne za krkem.Únava po práci...

A nakonec ještě blahopřání příbuzným na Slovensko.

Diziho brácha Dancing Moon Black Avatar získal na dvoudenní výstavě v Lučenci 2x CAC, 2x CACIB, 1x BOB a Edův syn Fifty Cent Black Avatar 2x CAJC, 1x BOB, 2x JBIG. Moc vám gratulujeme!!!

Dizi a Edo, na výstavách máte co dohánět!!! I když uznávám, zkoušky jsou zábavnější!

Jola